Rolety zewnętrzne cieszą się coraz większą popularnością, co nie dziwi, mają bowiem wiele praktycznych zalet. Dlaczego dokładnie warto w nie zainwestować?

Doskonałe zabezpieczenie domu lub mieszkania

Niewątpliwą zaletą rolet zewnętrznych jest fakt, że stanowią świetne zabezpieczenie nieruchomości. Wiele z nich jest bowiem antywłamaniowych, dzięki czemu próby przedostania się do domu lub mieszania oknem są zdecydowanie utrudnione. Często także rolety zewnętrzne można połączyć z alarmem, co dodatkowo podnosi bezpieczeństwo nieruchomości, podczas nieobecności domowników.

Izolacja termiczna w okresie zimowym

Zaletą rolet zewnętrznych jest również to, że sprawdzają się jako element tworzący dodatkową izolację termiczną. Co oznacza to w praktyce? Przede wszystkim znacznie niższe opłaty w okresie grzewczym, co wynika z faktu, że współczynnik przenikania ciepła okna z taką roletą to 0,75 W/(m2K). W przypadku nowoczesnych okien bez rolety jest to średnio 0,99 W/(m2K), czyli różnica zdecydowanie jest zauważalna.

Izolacja akustyczna

Rolety montowane na zewnętrz stolarki okiennej sprawdzą się również w przypadku nieruchomości zlokalizowanych w pobliżu ruchliwych dróg. Wynika to z faktu, że można dzięki nim dodatkowo wyciszyć pomieszczenie i to nawet o 5 dB. Dla osób mieszkających w naprawdę hałaśliwych miejscach, wartość ta zdecydowanie będzie odczuwalna.

Odpowiednia temperatura latem

Rolety zewnętrze przydadzą się również wtedy, gdy okna pomieszczeń dziennych wychodzą na stronę południową, a we wnętrzach nie ma klimatyzacji. Wówczas zabezpieczą przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń w okresie letnim, co wpłynie na poprawę własności użytkowych wnętrz.

Poprawa wyglądu nieruchomości

Nie można zapominać dodatkowo o tym, że zaletą rolet zewnętrznych jest ich estetyka. Jeśli zostaną odpowiednio dobrane do wyglądu elewacji i stolarki okiennej, wówczas będą stanowić prawdziwą ozdobę nieruchomości. Przy wyborze warto więc poświęcić nieco więcej czasu na to, by wybrać odpowiedni pod względem wizualnym wariant kolorystyczny.

Jak widać rolety montowane na zewnątrz mają szereg praktycznych zalet i to niezależnie od pory roku. Jeśli i Ty chcesz w nie zainwestować, koniecznie sprawdź, jakie modele dostępne są w naszej ofercie. Zachęcamy do kontaktu.