Nawiewniki
Oferujemy wiele rodzajów nawiewników do wszyskich typów ram okiennych z PCV, aluminium i drewna do zastosowania w różnych pomieszczeniach.
Dlaczego warto?
Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów nawiewników przeznaczonych do wszyskich typów ram okiennych z PCV, aluminium i drewna z zastosowaniem w pomieszczeniach wraz z wentylacją grawitacyjną oraz mechaniczną wywiewną.
Stosowanie nawiewników zapewnia właściwy napływ powietrza zewnętrznego do pomieszczeń. Nawiewniki mogą być montowane bezpośrednio na oknach w toku produkcyjnym jak również w oknach już wstawionych. Montaż nawiewników okiennych polega na wyfrezowaniu otworów w górnej części ramy okiennej i za pomocą wkrętów z zewnątrz mocuje się czerpnię, a wewnątrz na skrzydle regulator.
Nawiewniki ciśnieniowe – samoregulujące
Ilość dostarczanego powietrza zależy od różnicy ciśnień na zewątrz i wewnątrz pomieszczenia. Dzieje się tak do poziomu różnicy ciśnień, przy którym wydajność nawiewnika osiąga wartość maksymalną. Przy dalszym wzroście skrzydełaka odchylają się ograniczając ilość doprowadzanego powietrza. Taka sytuacja może być spowodowana np. podmuchem wiatru. Użytkownik ma możliwość zamknięcia przysłony ograniczając przepływ powietrza do minimu.
Nawiewniki higrosterowane
Nawiewniki sterowane ręcznie
Czy wiesz że...?
Nawiewniki powietrza coraz częściej stają się obowiązkowym elementem wyposażenia budynków, ponieważ warto i należy pamiętać, że brak skutecznej wentylacji pomieszczeń to:
- Wykroplenie pary wodnej na powierzchni szyb,
- Wilgoć w pomieszczeniach, a w efekcie pojawienie się pleśni i grzyba,
- Złe samopoczucie osób przebywających w słabo wietrzonych pomieszczeniach. Zmniejszona wymiana powietrza może powodować bóle głowy, choroby górnych dróg oddechowych, uczulenia itp.
- Pojawienie się nieprzyjemnego zapachu, najcześciej po długiej nieobecności użytkowników,
- Kondensacja toksycznych zanieczyszczeń emitowanych przez meble, farby, materiały wykończeniowe itp.
- Niedobór powietrza potrzebnego do spalania paliwa w piecach gazowych, kominkach itp.
Ważne!
Ponadto obowiązują również przepisy, które regulują parametry nawiewników i tak każdy nwiewnik, który jest wprowadzany na rynek polski do sprzedaży musi spełniać kryteria zawarte
w Normie Polskiej PN-B-03430:1983 wraz ze zmianą Az3:2000 „ Wentylacja w budynkach mieszkalnych, zamieszkania zbiorowego i użyteczności publiczej – Wymagania”. Norma ta podaje, że strumień objętości powietrza przepływająecgo przez całkowicie otwarty nawiewnik (przy różnicy ciśnienia po obu jego stronach 10 Pa) powienien wynosić odpowiednio:
- od 20 do 50 m³/h – dla wentylacji grawitacyjnej
- od 15 do 30 m³/h – dla wentylacji mechanicznej wywiewnej.
Wymogi dotyczące stosowania nawiewników powietrza zawiera Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 6 listopada 2008 roku (Dz. U. Z 2008 r. Nt 201, Poz. 1238). Rozporządzenie te obowiązuje od 1 stycznia 2009 roku, a jego uregulowania dotyczą infiltracji okien. Zgodnie z tym aktem prawnym współczynnik infiltracji powietrza dla otwieranych okien i drzwi balkonowych powinien wynosić nie więcej niż 0,3 m³/(m*h*daPa2/3).
Zobacz podobne produkty
Rolety i żaluzje wewnętrzne
Wkłady szybowe
Akcesoria i dodatki
• MOSKITIERY • Nawiewniki • WŁADY SZYBOWE • Rolety i żaluzje wewnętrzne • ZATRZASK BALKONOWY Z POCHWYCIKIEM • KOŃCÓWKI DO PARAPETÓW I ŁĄCZNIKI • ŚRODKI DO PIELĘGNACJI I KONSERWACJI •
BRAMY GARAŻOWE
Szeroki wybór funkcjonalnych oraz eleganckich bram segmentowych uchylnych i rozwieranych.